Lampa retro emaliowana JASPER turquoise

Nowość w naszej ofercie – lampy emaliowane w stylu retro.

Nasza specjalna, limitowana kolekcja lamp emaliowanych powstała na bazie inspiracji lampami produkowanymi w Polsce w latach 60. i 70., we współpracy z z historyczką sztuki i artystką Adrianną Gajdziszewską ze studia artystyczno-projektowego Kwiaty Paproci.

Emalia to mieszanina minerałów oraz pigmentów naniesionych na
metalowe podłoże i wytopionych w temperaturze ok. 800-900oC. Poprzez emaliowanie uzyskujemy połyskliwą, trwałą powierzchnię o głębokiej, nasyconej barwie.

Emaliowana lampa Jasper to lampa średniej wielkości, o uniwersalnym zastosowaniu. Lampa Jasper odnajduje się w mieszkaniach, domach, miejscach użyteczności publicznej jak hotele, restauracje, poczekalnie oraz przestrzenie biurowe.

Klosz lampy wykonany jest ze stali, metodą ręcznego wyoblania, w polskim zakładzie rzemieślniczym – stąd pewne niedoskonałości i nierówności, które są cechą charakterystyczną dla tej metody produkcji.

Klosz lampy Jasper Turquoise zarówno został pokryty emalią w kolorze turkusowy, a wewnątrz emalią w kolorze jasnokremowym. Dolny brzeg lampy okala lekka, czarna obwódka.

Klosz mocowany jest na ozdobnej, składającej się z dwóch pierścieni oprawce, wykonanej z litego mosiądzu (w kolorze starego złota) lub na oprawce czarnej, bakelitowej.

Przewód elektryczny znajduje się w oplocie elastycznym – dzięki temu równomiernie się rozpręża i nie odkształca. Do tego modelu lampy polecamy przewód w kolorze czarnym, lub biało-czarny zygzak.

Podsufitka o średnicy 10 cm, tak jak klosz lampy jest emaliowana, ale na kolor czarny.

Zalecany model żarówki:
Do tego modelu lampy polecamy żarówki z dymionym lub transparentnym szkłem i dekoracyjnymi żarnikami: kula G125, kula G95 lub łezka ST64.
Żarówka nie stanowi wyposażenia lampy.

Wymiary:
– średnica klosza: 32 cm
– wysokość klosza: 14 cm
– wysokość klosza wraz z mosiężną oprawką: 18 cm
– długość kabla: 100 cm
– całkowita długość lampy: 118 cm (z możliwością regulacji kilku cm)

Na życzenie klienta wykonujemy:
– lampy z przewodem dowolnej długości i w różnych kolorach
– lampy emaliowane na dowolny kolor RAL (czas realizacji ok. 8 tygodni)
– znakowanie kloszy poprzez umieszczenie logo, dowolnych napisów, itp. (to rozwiązanie szczególnie polecamy restauracjom i hotelom)
– sposób montażu podsufitowy lub na wtyczkę do gniazda elektrycznego

Dane techniczne:
Napięcie zasilania: 230V
Częstotliwość napięcia: 50Hz
Moc: max 60W
Gwint żarówki: E27

Lampa przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

Projektant: Epic Light